Spořicí účet Equa bank – Recenze, úroky, podmínky

Spořící účet Equa Bank

Spořicí účet slouží jako rezerva pro nečekané výdaje nebo jako místo, kde si můžete spořit peníze na dovolenou nebo nějaký svůj sen. Oproti tomu běžný účet používejte pro běžné platby, jako je nájemné, inkaso, nákup jídla či oblečení a dalších běžných výdajů. Na spořicí účet si pak můžete převést přebytek finančních prostředků, které vám v rámci jednoho měsíce zbudou, nebo si sem každý měsíc odkládejte určitou finanční částku.

Od termínovaného účtu se spořicí účet liší tím, že peníze máte neustále k dispozici. Za výběr peněžní hotovosti z termínovaného účtu platíte vždy nějaký poplatek. Na druhou stranu termínované účty nabízí větší úrokovou sazbu.

Úroková sazba

Základní úroková sazba spořicího účtu HIT od Equa bank činí 0,2 %. Pokud bude měsíční příjem na účtu aspoň 10 000 Kč nebo v měsíci provedete 3 platby, dostáváte se na mnohem přívětivější úrokovou sazbu 0,8 %. Celkový zůstatek na spořicím účtu ale musí být nižší než 200 000 Kč. Při vyšším zůstatku jste opět na úrokové sazbě ve výši 0,2 %.

Podmínky založení

· Abyste mohli mít spořicí účet u Equa bank, musíte mít založen i běžný účet. To ale není žádnou nevýhodou, podmínky na běžném účtu jsou velmi příznivé (téměř žádné poplatky – převod peněz na jiný účet, trvalý příkaz, výběry z bankomatů a další nástroje jsou zdarma).

· Spořicí i běžný účet si můžete založit online i na pobočce – založení je zdarma.

Převod finančních prostředků

Finanční prostředky ze spořicího účtu na běžný a naopak probíhá velmi rychle, v horizontu několika sekund. Peníze si převádíte zdarma podle potřeby. Ze spořicího účtu nelze provádět trvalý příkaz, důvodem je zřejmě to, že účet má sloužit především ke spoření peněžních prostředků, nikoli k úhradě běžných záležitostí. Z běžného účtu na spořicí účet peníze samozřejmě převádět můžete i prostřednictvím trvalého příkazu.

Ze spořicího účtu můžete platit i v rámci bankovního převodu, ale poplatek za domácí platbu činí 9 Kč. Proto je lepší si nejdříve peníze ze spořícího účtu poslat na běžný účet a teprve z běžného účtu platbu provést. Pak je vše zdarma.

Bonusy spořícího účtu od Equa bank

· Na spořicím účtu nemusíte mít žádný zůstatek.

· Vedení účtu i jednotlivé převody mezi účty jsou zdarma a trvají jen několik sekund.

· Peníze ze spořícího účtu máte kdykoliv k dispozici, můžete si je převést na běžný účet, aniž byste platili poplatky a nepřijdete ani o výhodnou úrokovou sazbu.

Spořicí účet v zahraniční měně

Spořicí účet v zahraniční měně se nazývá spořící účet EXTRA. Základní úrok zde činí 0,1 % pro zůstatek nižší než 200 000 EUR a bude vám přičten pouze v případě, že z tohoto účtu neodejde platba. Nemusíte mít žádný minimální zůstatek, úročit se vám bude jakákoli částka vyšší než 0 euro. Zřízení i vedení účtu je zdarma.