Spořicí účet Era – Recenze, úroky, podmínky

Výsledek obrázku pro Era spořitelna

Spořicí účet je něco mezi běžným a termínovaným účtem. U běžného účtu máte peníze ihned k dispozici, slouží k provádění běžných plateb (inkaso, nájemné, jídlo, oblečení a další běžné měsíční platby). Termínovaný účet se může pochlubit vyšší úrokovou sazbou, ale peníze nemáte okamžitě k dispozici. Sjednáváte si ho na určitou dobu za předem sjednaný úrok. Spořicí účet pak slouží k ukládání peněžních prostředků určených na mimořádné výdaje nebo k ušetření na nějakou dražší spotřební věc (pračka, počítač atd.). Úroková sazba je nižší než u termínovaných účtů, ale vyšší než u běžného účtu a peníze můžete mít k dispozici kdykoliv.

Úroková sazba

Spořicí účet Era pro fyzické osoby nese název Červené konto. V rámci tohoto spořicího účtu je vklad úročen denně, výsledný úrok je připisován ale jen jednou měsíčně (což je srovnatelné se spořicími účty od jiných bank). Vklady do výše 250 tisíc korun jsou úročeny úrokovou sazbou 0,20 %, vklady vyšší pak úrokovou sazbou 0,01 % (to je dáno tím, že vyšší peněžní částky by měly být uloženy na jiném, například termínovaném účtu).

Podmínky založení

K založení potřebujete být pouze vlastníkem občanského průkazu. Nemusíte mít běžný účet, abyste si mohli založit účet spořící.

Převod finančních prostředků

Spořicí účet Červené konto ovládáte prostřednictvím internetového bankovnictví. Převod ze spořicího na běžný účet proběhne zdarma v rámci několik minut. Tento spořicí účet je unikátní tím, že z něj můžete provádět platby, a to i v rámci trvalých příkazů. Snad jediné platby, které nejdou provádět, jsou platby typu inkaso či SIPO. Veškeré odchozí i příchozí platby jsou zdarma.

Bonusy

· Založení, příkazy k úhradě i vedení spořicího účtu je zdarma.

· Peníze máte ihned k dispozici.

· Všechny vložené vklady jsou ze zákona pojištěny.

· Můžete mít více spořicích účtů, budete k tomu ale potřebovat funkci Duo profit. Tato funkce zahrnuje investici do podílových fondů banky Era – to vám zajistí zvýhodněnou úrokovou sazbu Červeného konta, avšak volné peněžní prostředky budete muset mít uložené na určité časové období.

Spořicí účet v zahraniční měně

Spořicí účet Červené konto je vedeno pouze v české měně.

Era