Spořicí účet Wüstenrot – Recenze, úroky, podmínky

Spořící účet Wüstenrot

Spořicí účet je skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí připravit na nečekané výdaje nebo si naspořit na dovolenou nebo nové auto. Na běžném účtu se totiž peníze rychle rozkutálí, kdežto když si je dáte trochu stranou – ale přece jen tak, aby byly pořád v případě nouze na dosah – podaří se vám něco ušetřit. Spořicí účet je šikovným bankovním nástrojem, který vás může připravit na nečekané finanční výdaje. Před jeho založením si ale podrobně přečtěte podmínky různých bank, abyste získali ze svých peněz co nejvíce.

Úroková sazba

Spořicí účet Wüstenrot nabízí základní úrokovou sazbu ve výši 0,2 %. Ta je ale připsána pouze pro vklady vyšší než 30 000 Kč. Menší vklady (nebo naopak vklady vyšší než 1,5 mil. Kč) pak mají základní úrokovou sazbu ve výši 0,1 %.

Při sjednání fixace má zákazník navíc možnost získat věrnostní bonusovou úrokovou sazbu ve výši až 0,4 %. Tuto fixaci si zřizujete ve svém internetovém bankovnictví a je možné kdykoliv ukončit, a to bez jakýchkoli poplatků za zrušení. Fixace se týká zvolené výše prostředků a vybrat si lze období 3, 6, 9 a 12 měsíců. Minimální částka, kterou můžete fixovat, činí 10 000 Kč. Pokud ale fixaci ukončíte předčasně, nemáte nárok na věrnostní úrokovou sazbu.

Podmínky založení

Abyste si mohli spořicí účet u banky Wüstenrot založit, musíte být fyzická osoba starší 18 let (nutné je mít platný občanský průkaz a ještě jeden doklad totožnost, jako je kartička pojištěnce, pas nebo třeba řidičský průkaz).

Mezi pozitiva patří, že spořicí účet si můžete založit zdarma a navíc i jeho vedení je bez poplatků. Navíc nepotřebujete mít u Wüstenrot ani běžný účet. Je možné založit si více spořicích účtů, které si můžete pojmenovat, jak chcete – třeba účelem, na který spoříte (například Dovolená). Pokud budete chtít měsíční papírový výpis z účtu, připravte se, že budete muset zaplatit určitý poplatek.

Převod finančních prostředků

Finanční prostředky uložené na spořícím účtu máte k dispozici ihned. Stačí si peníze převést na běžný účet, kde s nimi můžete dále disponovat. Peníze můžete na spořící účet vkládat prostřednictvím převodu z účtu jakékoli české banky nebo také v hotovosti v centrále banky Wüstenrot.

Bonusy

· Není potřeba zřizovat si běžný účet u Wüstenrot.

· Vedení spořícího účtu a jeho zřízení je zdarma.

· Snadná obsluha spořicího účtu prostřednictvím internetového bankovnictví (nebo po telefonu).

· Uložené peníze jsou k dispozici v případě potřeby bez výpovědní lhůty.

· Elektronické výpisy z účtu jsou zdarma.

· Možnost dosáhnout vyššího úročení na základě fixace určité peněžní částky.

Spořicí účet v zahraniční měně

Spořicí účet u Wüstenrot je veden pouze v české měně a váže se k běžnému účtu vedenému taktéž v Kč.