Spořicí účet Creditas – Recenze, úroky, podmínky

Banka Creditas

Spořicí účty s sebou přinášejí mnohé výhody – nejenže vám pomohou naspořit si určité množství peněz, ale také tyto peníze zhodnotí více, než by se tomu stalo na běžném účtu. Přitom likvidita peněz je okamžitá – stačí si peníze ze spořicího účtu převést v případě potřeby na běžný účet a peníze máte k dispozici bez ohledu na to, na jaký účel je potřebujete. Spořicí účty jsou skvělou volbou pro ty, kterým se nedaří nic si uspořit na běžném účtu – to, jak často budete peníze na spořicí účet přidávat, je jen na vás.
Úroková sazba

Základní úroková sazba činí 0,1 % p.a. a úrok je připisován jednou měsíčně. Platí, že úroky v následujícím měsíci se počítají z celkového zůstatku na účtu – tedy včetně úroků připsaných v průběhu předcházejících měsíců.

K základní úrokové sazbě se ale přidává bonusová úroková sazba – ale pouze v případě, že v rámci jednoho čtvrtletí nebudete ze spořicího účtu vybírat. Tato úroková sazba je ve výši 0,2 % a vyplácí se čtvrtletně.

Celkem je tak možné dosáhnout na úrokovou sazbu ve výši 0,3 % p.a.

Podmínky založení

Založení spořicího účtu Creditas je velmi snadné a navíc je zcela zdarma. Nebudete na to potřebovat žádný povinný počáteční vklad. Svůj spořicí účet si můžete založit na pobočce banky Creditas. Pokud již jste klientem banky Creditas, pak není nic snadnějšího, než si svůj účet založit v rámci internetového bankovnictví – tento způsob je velmi rychlý a bez zbytečného papírovaní.

Převod finančních prostředků

Po celou dobu spoření může být zůstatek na vašem spořicím účtu na jakékoli úrovni – zhodnocení přitom bude pořád stejné. Neexistuje žádná hodnota minimálního zůstatku na účtu, takže vaše peníze jsou pouze na vás a použít je můžete, na jaký účel sami chcete. I délka spoření je čistě jen na vás (zrušení spořícího účtu je zdarma).

Převod finančních prostředků v rámci banky Creditas (ať už vklady na spořicí účet, tak také výběry ze spořicího účtu na běžný účet) jsou bez poplatků a díky internetovému bankovnictví také velmi snadné a rychlé. Za odchozí platbu do jiné banky než do Creditas platíte poplatek ve výši 10 Kč.

Z účtu lze odesílat běžné platby, ale ne platby typu inkaso nebo SIPO či trvalé platby.

Ke zřízení spořicího účtu nebudete potřebovat založit běžný účet od Creditas.

Spořící účet Creditas

Bonusy

· Peníze ze spořicího účtu jsou k dispozici ihned – bez výpovědní lhůty.

· Nepovinná výše vkladu.

· Bonusem je také čtvrtletní bonusový úrok.

· Zřízení, vedení i případné zrušení spořicího účtu je zdarma.

· Jednoduché řízení účtu prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví, které je zdarma.

· Vklady jsou pojištěny až do výše 100 000 EUR (pojištěny jsou vklady i úroky z vkladů).